Kokteilių kilmės istorijos

Neįmanoma tvirtai pasakyti, iš kur kilo pavadinimas “kokteilis”. Yra daug pasakojimų apie tai, kaip tas terminas galėjo atsirasti, ir daugybė jų versijų. Iš kai kurių populiariausių, jeigu ne labiausiai tikėtinų, istorijų pažymėtos tos, kuriose anglų kalbos žodis “cocktail” (kokteilis) kildinamas iš “coks’s tail” (gaidžio uodega).

Kai kuriuose pasakojimuose šis pavadinimas siejamas su spalvotomis plunksnomis: spalvoti kokteilio sluoksniai prilyginami gaidžio uodegos plunksnoms. Kituose sakoma, kad tas terminas kilęs iš puotavimo, vykdavusio po gaidžių peštynių. Nugalėtojai ištuštindavo kelis bokalus už savo trofėjus – pralaimėjusių kovos dalyvių gaidžių uodegas – šaukdami: “On the cock’s tail!” (už gaidžio uodegą!). Viena iš gražiausių versijų, susijusių su gaidžio uodega, yra pasakojimas apie Betsi Flanagan.
Sakoma, kad per JAV Nepriklausomybės karą papokštauti mėgusi Betsi Naujojoje Anglijoje laikė smuklę, į kurią išgerti užsukdavo jauni amerikiečių karininkai. Per vieną apsilankymą kareiviai reikškė nepasitenkinimą turtingu vietiniu žemvaldžiu, Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos šalininku, kuris gyvenąs kaip lordas, o jiems patiems stingą net būtiniausių daiktų. Vieną vakarą Betsi patiekė jiems romo ir vaisių sulčių mišinį, papuošusi gaidžio uodegos plunksna. Plunksna tikriausiai buvo iškritusi iš turtingojo žemvaldžio gaidžio uodegos per gaidžių kovą. Jauniems karininkams patiko Betsi sumanymas, o vienas iš jų, prancūzų leitinantas, sušuko prancūzų ir anglų kalbų kratiniu: “Vive le coq’s tail”…

Įvertinimas

Vidutinis vertinimas: 5 / 5. Balsų: 1

Pasidalinkite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

x

Registruotis

Pamiršau slaptažodį