Dešimt svarbiausių patarimų

  1. Turėkite netoliese kokteilių sudedamąsias dalis ir baro reikmenis. (Prieš pradedant ruošti kokteilį, visi reikmenys turi būti ranka pasiekiami: buteliai, vaisiai, ledas, plaktuvė, koštuvėlis ir taurės. Labai erzina tai, kai pradėjus ruošti kokteilius staiga prireikia ieškoti butelio, cukraus ar citrinos spaudyklės)
  2. Turėkite didelę ledo atsargą. (Galima sakyti, kad ledo kokteiliams ruošti niekad nebūna per daug, gali būti tik per mažai! Būtų geriausia, kad ledo turėtumėte tiek, kiek jūsų šaldiklis tą vakarą gali sutalpinti)
  3. Nedelsdami išplaukite baro reikmenis. (Nevarbu, ką naudojote, plaktuvę ar koštuvėlį, peilius ar pjaustymo lentelę, geriausia tuoj pat išplauti tuos įrankius po tekančiu vandeniu, kad nuodėdos nepridžiūtų ir neapsunkintų baro reikmenų valymo. Išplovę viską turėsite paruošę ir galėsite panaudoti kitam gėrimui maišyti)
  4. Išmokite gerai paruošti kelis kokteilius. (Iš profesionalaus kokteilių ruošėjo tikimasi, kad jis nė kiek neabejodamas galės sumaišyti bet kurį gėrimą, tačiau to nelaukiama iš šeimininko ar šeimininkės namuose. Geriausia iš pradžių išmokti pagaminti tik kelis kokteilius ir laikui bėgant pamažu kurti savo asmeninį kokteilių sąrašą)
  5. Kuo mažiau puošmenų – tuo geriau. (Gerai paruošto kokteilio spalva ir sandara jau yra iškalbingos. Jeigu perkraunate puošmenomis, jis iš karto praranda šiek tiek ypatingo žavesio, todėl čia tinka taisyklė „kuo mažiau, tuo geriau”)
  6. Atšaldykite taures. (Viena gerų kokteilių paslaptis – iš anksto atšaldytos taurės. Padėkite jas į šaldytuvą maždaug dviems valandoms prieš patiekiant. Žinoma, prieš naudojant reikia jas nusausinti)
  7. Naudokite geros kokybės alkoholinius gėrimus, sultis ir sirupus. (Kokteilio skonis visiškai priklauso nuo sudedamųjų dalių, ypač nuo naudojamų alkoholinių gėrimų, sulčių bei sirupų kokybės. Taupyti kokybės sąskaita yra neprotinga)
  8. Kreipkite dėmesį į šviežumą. (Šviežumas – svarbiausias kriterijus, ypač vaisiams. Būtų geriausia juos pirkti prieš ruošiant kokteilius. Gėrimai buteliuose taip pat turi būti švieži. Daugelio alkoholinių gėrimų atidarytus butelius galima laikyti ribotą laiką. Aišku, tas pats galioja sultims ir gazuotiems gėrimams – jie greitai netenka anglies dvideginio)
  9. Išmėginkite įvairius būdus ir skonius. (Vienas svarbiausių gero kokteilio paruošimo veiksnių – plakimo ar maišymo rankiniu arba elektriniu būdu meistriškumas, o to neįmanoma pasiekti be praktikos)
  10. Pirma meistriškumas, paskui kūrybiškumas. (Žinoma, įdomu pamėginti kurti savo pačių kokteilius ir juos patiekti, tačiau, prieš duodami valią vaizduotei, turėtumėte kruopščiai ruoštis ir tobulinti savo įgūdžius. Primygtinai patariama iš pradžių tiksliai laikytis receptūros ir taip išsiugdyti skonio jausmą ir įgūdžius)

Įvertinimas

Vidutinis vertinimas: 5 / 5. Balsų: 1

Pasidalinkite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

x

Lost Password