Kokteilis geras tuomet, kai yra paruoštas meistriškai, ruošimui naudoti kokybiški produktai ir šis buvo patiektas su šypsena. Ingredientus galima nusipirkti, taip pat nesunku nusišypsoti. Sunkiausia, bet svarbiausia yra įvaldyti pagrindinius kokteilių ruošimo būdus.

Grūdimas arba traiškymas

Tai toks būdas, kai barmenas įdeda į stiklinę citrusinio vaisiaus skiltelių ir sutraiško grūstuvėliu arba maišymo lazdele. Sutraiškytas vaisius išleidžia sultis ir suteikia kokteiliui citrusinio vaisiaus skonį, pavyzdžiui, kokteiliui Caipirinha. Vaisių reikia sutrinti prieš pilant kitas sudedamąsias dalis, kad galėtumėte matyti, kiek yra sulčių. Vaisiaus gabalėliai neturėtų būti per daug traiškomi, nes priešingu atveju į kokteilį pateks kartieji vaisiaus žievelės komponentai ir sugadins skonį. Jei vaisius nepakankamai sultingas, baigdami ruošti kokteilį galite papildomai įpilti sulčių, pavyzdžiui, žaliųjų citrinų.


Liepsnojantis kokteilis

Kokteilio uždegimas – viena įspūdingiausių barmeno meno demonstravimo akimirkų, visuomet prikaustanti svečių dėmesį. Kai kurie gėrimai tapo mėgstami daugiausia dėl jų liepsnojimo, pavyzdžiui, klasikinis Shooter B52.

Kad alkoholinis gėrimas degtų, jis turi būti mažiausiai 42 laipsnių stiprumo. Kuo didesnis jame procentinis alkoholio kiekis, tuo lengviau jis bus uždegamas ir tuo aukščiau kils liepsna. Todėl 73 procentų ABV romas – dažniausiai naudojamas alkoholis liepsnojantiems kokteiliams. Svarbus liepsnojimo privalumas yra tas, kad dega didžioji alkoholio dalis, todėl jis susilpnėja prieš išgeriant.

Ruošiant liepsnojančius kokteilius yra didelis pavojus nudegti. Uždekite visada iš šono ir jokiu būdu nebūkite palinkę virš taurės. Degūs skysčiai garuoja, ypąč labai stiprūs alkoholiniai gėrimai, turi būti laikomi atokiai nuo atvirų kūno vietų.


Sirupo srovelės

Galima sudaryti labai dekoratyvų įspūdį su sirupu, kuris savo spalva labai skiriasi nuo kokteilio spalvos, nuvarvinus kelias jo sroveles taurės kraštu. Žinoma, šis būdas tinka tik kokteiliams, kurių vienas iš komponentų yra sirupas, tokiems kaip Tequila Sunrise.

Sirupą varvinkite iš butelio, uždėję dozuojamąjį kamštį. Priglauskite dozuojamąjį kamštį tiesiog prie taurės krašto ir atsargiai leiskite sirupui nutekėti vidine taurės sienele. Pakartokite šį veiksmą dviejose ar trijose taurės vietose. Kokteilį su sirupo srovelėmis visada reikia patiekti su šiaudeliu, kad prieš geriant visada galima būtų sirupą įmaišyti į kokteilį.


Elektrinio maišiklio naudojimas

Elektrinis maišiklis paparastai naudojamas ledui, vaisiams ir skysčiams maišyti, kol gaunama tirštoka, kiek putota masė. Ruošiant atšaldytus kokteilius Daiquiri ir Margarita, į maišiklį įdedama ledo. Geriausia reikiamą ledo kiekį sudėti mažais gabaliukais, kad būtų lengviau jį sutrupinti. Tik tada pridedama nuluptų vaisių. Didelius vaisius, pavyzdžiui, ananasus ir apelsinus, rekomenduojame iš anksto susmulkinti mažais gabaliukais.


Pabaigoje ant vaisių su ledu pilamas skystis. Maišiklį tvirtai uždarykite ir maišykite kelias sekundes, nustatę didžiausią freitį. Baigtas maišyti kokteilis nukošiamas, o pilamas tiesiog į svečio taurę. Nedelsdami išskalaukite maišiklį.


Sluoksniuotų gėrimų ruošimas

Sluoksniuotas gėrimas dažniausiai sudaromas iš dviejų-keturių sluoksnių. Idealiu atveju taurė turėtų būti mažo skersmens (bet pakankamai plati, kad galima būtų lengvai įstatyti baro šaukštą) ir stačiai šonais.

Sudedamosios dalys pilamos į taurę pagal jų klampumą. Ingredientų, turinčių daug cukraus ir mažai alkoholio, klampumas didelis, todėl juos reikia pilti pirmiausia, o po to tuos ingredientus, kurių sudėtyje daug alkoholio, bet mažai cukraus, nes jie mažesnio tankio. Viršutinis sluoksnis visada yra lengvai plakta grietinėlė.

Sluoksniuojant sudedamosios dalys pilamos į taurę lėtai ir atsargiai per baro šaukštą, laikomą truputį aukščiau esamų sluoksnių, jo galiuką prispaudus prie taurės priešingos sienelės. Taip neleidžiama pilamam skysčiui per greitai sruventi ant jau esamo sluoksnio, kad skysčiai nesusimaišytų.


Kokteilio ruošimas taurėje

Svarbus kokteilių ruošimo būdas yra maišymas tiesiog taurėje: gėrimo sudedamosios dalys supilamos į patiekiamą taurę, o po to dažniausiai paties kliento išmaišoma. Nebūtina patiekti šaukšto ilgu koteliu, paprastai pakanka į taurę įdėto šiaudelio.

Kokteilis paprastai maišomas tiesiai taurėje. Tačiau kai kurie barmenai labiau mėgsta patiekti svečiams jau sumaišytą kokteilį. Jį paruošia vadinamojoje maišymo arba barmeno, stiklinėje. Tik tada gėrimas perpilamas į patiekiamą taurę, kuri geriausiu atveju yra prieš tai atvėsinama. Jeigu gėrimas turi būti su ledu, jo įdedama išmaišius. Žinoma, kai maišoma barmeno stiklinėje, galima pirma į patiekiamą taurę įdėti ledo, paskui supilti kokteilįį.


Košimas su puta

Profesionalus barmenas nekošia gėrimo, plaktuvę pridėjęs prie taurės krašto. Jis sudaro kuo didesnį atstumą tarp taurės, kuri bus patiekta: priliečia plaktuvę prie taurės krašto ir ima košti kokteiliį keldamas plaktuvę aukštyn, kad, kokteiliui srovenant į taurę, jis prisipildytų deguonies. Tokiu būdu kokteilis pasidaro vientisesnis, viršuje atsiranda žavi putelė. Truputį pasipraktikavus ši procedūra tampa labai patraukli, todėl šis ruošimo būdas barmenų labai mėgstamas, ypač kai tai daro svečių akivaizdoje.


Plakimas Bostono plaktuvėje

Plakant Bostono plaktuvėje (plaktuvėje, sudarytoje iš dviejų dalių – metalinės ir stiklinės), pirmiausia į stiklinę dalį sudedami ledo gabaliukai ir kokteilio ingredientai. Tada ant jos užspaudžiama apvožta metalinė dalis. Smarkokai trinktelėjus kumščiu per metalinės dalies dugną, plaktuvė tvirtai susijungia.


Plakant viena ranka tvirtai laikoma stiklinė dalis, kita ranka – metalinė dalis. (Norėdami plaktuvės puses arskirti, pirma pasukite plaktuvę, kad metalinė dalis atsidurtų apačioje, o stiklinė viršuje). Baigę plakti stipriai suduokite kumščiu per metalinę dalį kiek žemiau krašto, apie tą vietą, kur ją liečia stiklinė dalis, ir stiklinė dalis atsipalaiduos. Tada pasukite plaktuvę, kad stiklinė dalis būtų viršuje, ir nuimkite ją. Dabar kokteilį galima nukošti kaip paprastai.


Košimas per ledą

Plakant kokteilius ledas plaktuvėje dažniausiai būna reikalingas kiek šiltesniems gėrimams kuo greičiau atšaldyti. Gėrimo plakimas sumažina ledo temperatūrą, ledas sušyla. Jeigu plaktuvėje likusį ledą tektų supilti į taurę, jis greitai ištirptų ir praskiestų gėrimą, todėl jis lieka koštuvėlyje, o į taurę įdedama šviežio ledo. Kadangi šio ledo temperatūra nebuvo paveikta, jis gali daug ilgiau išlaikyti kokteilį stiklinėje šaltą, pats greitai neištirpdamas.


Taurės krašto apvadėlio sudarymas

Crusta (sniego plutelė, šerkšnas) – taip iš pradžių buvo pavadinta druskos juostelė (apvadėlis) ant taurės krašto, kuri yra tokių kokteilių kaip klasikinis Margarita būtina dalis. Šiais laikais tas terminas taikomas visiems dekoratyvinio taurės krašto apvadėlio tipams, ypač iš cukraus ir kokosų drožlių. Be to, šis terminas vartojamas kaip apibūdinantis kai kuriuos kokteilius.

Jei norite sukurti taurės apvadėlį, perjaukite pusiau 1 cm pločio citrinos griežinėlį; saldžiam šerkšnui sukurti iš cukraus ar kokosų drožlių panaudokite pusę apelsino griežinėlio.

Apvertę taurę dugnu į viršų (kad į ją nepritekėtų sulčių), vaisiaus gabalėliu braukite per taurės kraštą, kol suvilgysite jį sultimis. Į tinkamo dydžio lėkštelę pripilkite 0,5-1 cm storio druskos, cukraus ar kitos sudedamosios dalies sluoksnį. Neimkite per didelės lėkštės – pakanka kavos lėkštutės.

Dabar nuleiskite taurę sudrėkintu kraštu į druską ir švelniai pasukinėkite į vieną ar kitą pusę: druska prilips prie sulčių. Galiausiai taurę pakelkite laikydami lygiagrečiai lėkštutei ir švelniai nupurtykite druskos perteklių.


Plakimas trijų dalių plaktuve

Kai naudojate trijų dalių plaktuvę, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Įdėkite į plaktuvę 2-3 gabaliukus ledo. (Ledo kiekis priklauso nuo vėsinamo skysčio. Greitai geriamiems kokteiliams, kurių tūris iki 120 ml., pakanka vieno ar dviejų ledo gabaliukų; jeigu skysčio yra daugiau, reikės pridėti atitinkamai daugiau ledo)
  2. Sudėkite į plaktuvę ingredientus ir sandariai ją uždarykite. (Paprastai turi būti pripildyta ne daugiau nei du trečdaliai 500 ml talpos plaktuvės. Jeigu jums reikia daugiau, pagrindinė taisyklė – geriau pripildyti plaktuvę kelis kartus negu pripilti per daug, kitaip nepasieksite profesionalaus rezultato. Manoma, kad plakant kokteilį susimaišo jo sudedamosios dalys su plaktuvėje esančiu oru)
    Dabar plaktuvę purtykite 5-10 sekundžių. (Norėdami tą patį padaryti, paimkite plaktuvę abiem rankomis ir laikykite horizontaliai pečių aukštyje. Paskui smarkiai papurtykite – atgal ir pirmyn, į save ir nuo savęs. Jei plaktuvėje yra ledo, plakimas pagreitina skysčių atšalimą. Tuomet delnais jusdami temperatūrą galėsite nuspręsti, kiek laiko plakti. Plieninė plaktuvė atvėsta apytikriai per tą patį laiką kaip skystis, vadinasi, jeigu manote, kad plaktuvė pakankamai atšalusi, galite liautis purtę)
  3. Galiausiai nukoškite kokteilį į taurę. (Iš esmės kiekvienas kokteilis košiamas į taurę, kurioje jis patiekiamas. Baro koštuvėlis laikomas tiesiai virš taurės kraštų ar pritvirtintas prie plaktuvės, turėtumėte ranka jį prilaikyti, kad neatsitiktų mažytė nelaimė. Kalbant apie taurės pripildymą, daugeliu atvejų ji pripildoma tik iki dviejų trečdalių, ne iki viršaus; išimtis – kreminiai kokteiliai, pavyzdžiui, su plakta grietinėle. Ruošdami gėrimus, į kuriuos pabaigoje pilamas putojantis vynas, gazuotas vanduo ar kitas gaivusis gėrimas, galite nukošti į taurę visą plaktuvės turinį. Suplakę kokteilį nepamirškite tuojau pat išvalyti plaktuvę ir koštuvėlį)

Jums taip pat gali būti įdomu:

x

Lost Password