Kokteiliai

Kokteilių receptai

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Paruošimas Plakimas trijų dalių plaktuve
Plakimas trijų dalių plaktuve Spausdinti E-mail Dalintis

Kai naudojate trijų dalių plaktuvę, atlikite šiuos veiksmus:

  • Įdėkite į plaktuvę 2-3 gabaliukus ledo. (Ledo kiekis priklauso nuo vėsinamo skysčio. Greitai geriamiems kokteiliams, kurių tūris iki 120 ml., pakanka vieno ar dviejų ledo gabaliukų; jeigu skysčio yra daugiau, reikės pridėti atitinkamai daugiau ledo)
  • Sudėkite į plaktuvę ingredientus ir sandariai ją uždarykite. (Paprastai turi būti pripildyta ne daugiau nei du trečdaliai 500ml. talpos plaktuvės. Jeigu jums reikia daugiau, pagrindinė taisyklė - geriau pripildyti plaktuvę kelis kartus negu pripilti per daug, kitaip nepasieksite profesionalaus rezultato. Manoma, kad plakant kokteilį susimaišo jo sudedamosios dalys su plaktuvėje esančiu oru)
  • Dabar plaktuvę purtykite 5-10 sekundžių. (Norėdami tą patį padaryti, paimkite plaktuvę abiem rankomis ir laikykite horizontaliai pečių aukštyje. Paskui smarkiai papurtykite - atgal ir pirmyn, į save ir nuo savęs. Jei plaktuvėje yra ledo, plakimas pagreitina skysčių atšalimą. Tuomet delnais jusdami temperatūrą galėsite nuspręsti, kiek laiko plakti. Plieninė plaktuvė atvėsta apytikriai per tą patį laiką kaip skystis, vadinasi, jeigu manote, kad plaktuvė pakankamai atšalusi, galite liautis purtę)
  • Galiausiai nukoškite kokteilį į taurę. (Iš esmės kiekvienas kokteilis košiamas į taurę, kurioje jis patiekiamas. Baro koštuvėlis laikomas tiesiai virš taurės kraštų ar pritvirtintas prie plaktuvės, turėtumėte ranka jį prilaikyti, kad neatsitiktų mažytė nelaimė. Kalbant apie taurės pripildymą, daugeliu atvejų ji pripildoma tik iki dviejų trečdalių, ne iki viršaus; išimtis - kreminiai kokteiliai, pavyzdžiui, su plakta grietinėle. Ruošdami gėrimus, į kuriuos pabaigoje pilamas putojantis vynas, gazuotas vanduo ar kitas gaivusis gėrimas, galite nukošti į taurę visą plaktuvės turinį. Suplakę kokteilį nepamirškite tuojau pat išvalyti plaktuvę ir koštuvėlį)
Šaltiniai: rpk
 

Paieška:

Dėmesio!

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove. Kokteiliais mėgaukitės atsakingai!

Malonu ruošti

Kokteiliai populiarūs dėl to, kad juos skanu gurkšnoti, malonu gaminti ir efektingai patiekti. Pasaulyje egzistuojanti kokteilių įvairovė patvirtina šią tiesą ir rodo norą bandyti, ieškoti bei atrasti savo mėgiamą skonį, kvapą, spalvą